Laipni lūdzam Credo, mēs esam rūpniecisko ūdens sūkņu ražotājs.

Visas kategorijas

Tehnoloģiju dienests

Credo Pump veltīsim sevi nepārtrauktai attīstībai

Galvenās centrbēdzes sūkņa plūsmas regulēšanas metodes

Kategorijas:Tehnoloģiju pakalpojumi Autors: Izcelsme: Izcelsme Izdošanas laiks: 2019-04-27
Rezultāti: 17

Centrbēdzes sūknis tiek plaši izmantots ūdens taupīšanā, ķīmiskajā rūpniecībā un citās nozarēs, arvien vairāk tiek novērtēta tā darbības punkta izvēle un enerģijas patēriņa analīze. Tā sauktais darba punkts attiecas uz sūkņa ierīci noteiktā momentānā faktiskā ūdens izlaidē, augstumā, vārpstas jaudā, efektivitātes un sūkšanas vakuuma augstumā utt., Tas atspoguļo sūkņa darba jaudu. Parasti centrbēdzes sūkņa plūsma, spiediena augstums var neatbilst cauruļvadu sistēmai, vai ražošanas uzdevuma dēļ mainās procesa prasības, nepieciešamība regulēt sūkņa plūsmu, tā būtība ir mainīt centrbēdzes sūkņa darba punktu. Papildus centrbēdzes sūkņa izvēles inženiertehniskajam projektam ir pareiza, centrbēdzes sūkņa darbības punkta faktiskā izmantošana arī tieši ietekmēs lietotāja enerģijas patēriņu un izmaksas. Tāpēc īpaši svarīgi ir saprātīgi mainīt centrbēdzes sūkņa darbības punktu. Centrbēdzes sūkņa darba punkts ir balstīts uz līdzsvaru starp sūkņa un cauruļvadu sistēmas enerģijas piegādi un pieprasījumu. Kamēr mainās viena no divām situācijām, darba punkts mainīsies. Darbības punkta maiņu izraisa divi aspekti: pirmkārt, cauruļvadu sistēmas raksturlīknes maiņa, piemēram, vārstu drosele; Otrkārt, mainās paša ūdens sūkņa raksturlielumi, piemēram, frekvences pārveidošanas ātrums, griešanas lāpstiņritenis, ūdens sūkņa sērija vai paralēla.

Tiek analizētas un salīdzinātas šādas metodes:
Vārsta aizvēršana: vienkāršākais veids, kā mainīt centrbēdzes sūkņa plūsmu, ir regulēt sūkņa izplūdes vārsta atvērumu, un sūkņa ātrums paliek nemainīgs (parasti nominālais ātrums), tā būtība ir mainīt cauruļvada raksturlīknes pozīciju, lai mainītu sūkņa darbību. punktu. Kad vārsts ir izslēgts, palielinās caurules vietējā pretestība un sūkņa darba punkts pārvietojas pa kreisi, tādējādi samazinot atbilstošo plūsmu. Kad vārsts ir pilnībā aizvērts, tas ir līdzvērtīgs bezgalīgai pretestībai un nulles plūsmai. Šajā laikā cauruļvada raksturlīkne sakrīt ar vertikālo koordinātu. Kad vārsts ir aizvērts, lai kontrolētu plūsmu, paša sūkņa ūdens padeves jauda paliek nemainīga, pacelšanas raksturlielumi paliek nemainīgi, un caurules pretestības raksturlielumi mainīsies, mainoties vārsta atvērumam. Šī metode ir vienkārši lietojama, nepārtraukta plūsma, to var regulēt pēc vēlēšanās no noteiktas maksimālās plūsmas līdz nullei, un bez papildu ieguldījumiem, piemērojama dažādiem gadījumiem. Bet droseles regulēšanai ir jāpatērē centrbēdzes sūkņa liekā enerģija, lai uzturētu noteiktu padeves daudzumu, un samazināsies arī centrbēdzes sūkņa efektivitāte, kas nav ekonomiski saprātīgi.

Mainīgas frekvences ātruma regulēšana un darba punkta novirze no augstas efektivitātes zonas ir sūkņa ātruma regulēšanas pamatnosacījumi. Mainoties sūkņa ātrumam, vārsta atvērums paliek nemainīgs (parasti maksimālā atvere), cauruļvadu sistēmas raksturlielumi paliek nemainīgi, un attiecīgi mainās ūdens padeves jauda un pacēluma raksturlielumi.
Ja nepieciešamā plūsma ir mazāka par nominālo plūsmu, mainīgas frekvences ātruma regulēšanas augstums ir mazāks par vārsta droseļvārstu, tāpēc nepieciešamība pēc ūdens padeves jaudas mainīgas frekvences ātruma regulēšanas ir mazāka nekā vārsta droseles. Acīmredzot, salīdzinot ar vārsta droseļvārstu, frekvences pārveidošanas ātruma taupīšanas efekts ir ļoti pamanāms, centrbēdzes sūkņa darba efektivitāte ir augstāka. Turklāt mainīgas frekvences ātruma regulēšanas izmantošana ir izdevīga ne tikai, lai samazinātu kavitācijas rašanās risku centrbēdzes sūknī, un to var kontrolēt ar acc/dec laiku, lai pagarinātu iepriekš iestatīto palaišanas/apturēšanas procesu, tādējādi ievērojami samazinot dinamisko griezes momentu. Tādējādi tiek novērsts, ka tas ievērojami atšķiras un destruktīvais ūdens āmura efekts ievērojami pagarina sūkņa un cauruļvadu sistēmas kalpošanas laiku.

Faktiski frekvences pārveidošanas ātruma regulēšanai ir arī ierobežojumi, papildus lieliem ieguldījumiem, augstākas uzturēšanas izmaksas, kad sūkņa ātrums būs pārāk liels, izraisīs efektivitātes samazināšanos, kas pārsniedz sūkņa proporcionālā likuma darbības jomu, nav iespējams neierobežotu ātrumu.

Griešanas lāpstiņritenis: kad ātrums ir noteikts, sūkņa spiediena galva, plūsma un lāpstiņriteņa diametrs. Tā paša tipa sūkņiem var izmantot griešanas metodi, lai mainītu sūkņa līknes raksturlielumus.

Griešanas likums ir balstīts uz lielu skaitu uztveres pārbaudes datu, tas domā, ka, ja lāpstiņriteņa griešanas apjoms tiek kontrolēts noteiktā robežās (griešanas robeža ir saistīta ar sūkņa konkrēto apgriezienu), tad atbilstošā efektivitāte sūkni pirms un pēc griešanas var uzskatīt par nemainīgu. Griešanas lāpstiņritenis ir vienkāršs un ērts veids, kā mainīt ūdens sūkņa veiktspēju, tas ir, tā saukto samazināšanas diametra regulēšanu, kas zināmā mērā atrisina pretrunu starp ierobežoto ūdens sūkņa tipu un specifikāciju un ūdens apgādes daudzveidību. objekta prasībām, un paplašina ūdens sūkņa izmantošanas jomu. Protams, griešanas lāpstiņritenis ir neatgriezenisks process; lietotājam ir jābūt precīzi aprēķinātam un izmērītam, pirms var īstenot ekonomisko racionalitāti.

Paralēlā sērija: ūdens sūkņu sērija attiecas uz sūkņa izeju uz cita sūkņa ieplūdi, lai pārsūtītu šķidrumu. Vienkāršākajā centrbēdzes sūkņu sērijas divos vienādos modeļos un vienādās veiktspējas gadījumā, piemēram: sērijas veiktspējas līkne ir līdzvērtīga viena sūkņa galvas veiktspējas līknei vienā un tajā pašā plūsmas superpozīcijā, un tiek iegūta plūsmas un spiediena virkne, kas ir lielāka par viena sūkņa darba punkts B, bet trūkst viena sūkņa, kas ir 2 reizes lielāks par, tas ir tāpēc, ka, no vienas puses, pacēluma pieaugums ir lielāks nekā cauruļvada pretestības pieaugums, palielinās pacelšanas spēka plūsmas pārpalikums, no otras puses, plūsmas ātruma palielināšanās un pretestības palielināšanās kavē kopējās galvas palielināšanos. , ūdens sūkņu sērijas darbībai, jāpievērš uzmanība pēdējam sūknis var izturēt pastiprinājumu. Pirms katra sūkņa izplūdes vārsta sākuma ir jāaizver, un pēc tam atveriet sūkni un vārstu ūdens padevei.

Paralēlais ūdens sūknis attiecas uz diviem vai vairāk nekā diviem sūkņiem vienam un tam pašam šķidruma piegādes spiediena cauruļvadam; tā mērķis ir palielināt plūsmu tajā pašā galvā. Joprojām vienkāršākajā no diviem viena un tā paša veida centrbēdzes sūkņiem paralēli kā piemērā, paralēlās darbības līknes veiktspēja ir līdzvērtīga viena sūkņa darbības līknei plūsmai, ja galva ir vienāda ar superpozīcijas, jaudas un Paralēlā darba punkta A galva bija lielāka nekā viena sūkņa darba punkta B, taču jāņem vērā caurules pretestības koeficients, kas arī 2 reizes mazāks par vienu sūkni.

Ja mērķis ir tikai palielināt plūsmas ātrumu, tad tas, vai izmantot paralēli vai virkni, ir atkarīgs no cauruļvada raksturlīknes līdzenuma. Jo plakanāka ir cauruļvada raksturlīkne, jo vairāk plūsmas ātrums pēc paralēlās darbības ir gandrīz divas reizes lielāks par viena sūkņa darbības ātrumu, tādējādi plūsmas ātrums ir lielāks nekā virknē, kas ir labvēlīgāks darbībai.

Secinājums: lai gan vārsta drosele var izraisīt enerģijas zudumus un izšķērdēšanu, tā joprojām ir ātra un vienkārša plūsmas regulēšanas metode dažos vienkāršos gadījumos. Lietotāji arvien vairāk iecienījuši frekvences pārveidošanas ātruma regulēšanu, jo tā ir laba enerģijas taupīšanas efekts un augsta automatizācijas pakāpe. Griešanas lāpstiņritenis parasti tiek izmantots ūdens sūkņa tīrīšanai, jo sūkņa struktūras maiņas dēļ vispārīgums ir slikts; Sūkņu sērija un paralēla ir piemērota tikai vienam sūknim, kas nevar izpildīt uzdevumu, lai pārraidītu situāciju, un sērijas vai paralēli ir pārāk daudz, bet ne ekonomiski. Praktiskajā pielietojumā mums ir jāapsver no daudziem aspektiem un jāsintezē labākā shēma dažādās plūsmas regulēšanas metodēs, lai nodrošinātu centrbēdzes sūkņa efektīvu darbību.


Populāras kategorijas